SEO OPTIMALIZACErady, tipy, triky, nástroje, zajímavosti

Jak řešit problémy s indexací stránek

Publikováno 23.03.2011 v 16:22 v kategorii ostatní, přečteno: 622x

Zaindexování stránek ve vyhledávačích je velmi důležité. Je předpokladem k tomu, aby se stránky mohly objevit ve výsledcích vyhledávání.
Pro zajímavost bych zde chtěl popsat jednu svojí nedávnou zkušenost. Při kontrole několika svých blogů jsem zjistil, že dva z nich nejsou zaindexovány na Seznamu a jeden má indexováno jen několik stránek (přestože na všechny blogy existovalo dostatek odkazů). Dva nezaindexované blogy byly na serverech, u kterých jsem často pozoroval výpadky. Protože se jednalo o nové stránky, nejsem si jist, jestli došlo k vyřazení z indexu nebo nezařazení (pravděpodobně to druhé). Přestože Google s indexací neměl problém, Seznam je pravděpodobně momentálně citlivější na nedostupnost stránek.
Ostatně se o tomto problému přímo zmiňuje nápověda na Seznamu:
Jak ovlivní nedostupnost web serveru zobrazování stránek ve fulltextu?

Pro zjištění zaindexovaných stránek stačí ve vyhledávačí napsat site: a pak jméno domény. Jako například site:seo-optimalizace.infoblog.cz. Více například v článku Jak zjistit míru zaindexování.

Ideální je používat nástroje, kde se počet zaindexovaných stránek dá zjistit jedním kliknutím. Jako například online nástroj : ranky.cz. Zde je možné po zadání adresy webu na přehledu kliknout u Googlu i Seznamu na odkaz zaindexované stránky.

Problém s indexací jsem vyřešil přidáním stránek manuálně (přidal jsem raději i jednotlivé stránky), jak jsem popsal v příspěvku Přidání stránky do vyhledávačů. Po několika dnech došlo k zaindexování a skutečně se začaly stránky objevovat ve výsledcích vyhledávání. U webu, kde nedošlo k zaindexování všech stránek, jsem další stránky postupně ručně přidal a opět došlo doindexování těchto stránek. U Seznamu lze tedy ovlivnit nejen zaindexování, ale i celkový počet zaindexovaných stránek. Pouze je v případě přidávání jednotlivých stránek nutno počítat s dočasným zablokovaním po několika odesláních.
Uvedené řešení má ale smysl pouze v případě, že server nemá trvalé problémy s dostupností. Pokud se problémy stupňují, bude třeba hledat jinou variantu.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Jan Grew 11.07.2013 v 02:40 Mě osobně pomohlo poradit se s profíky, který to už nějaký pátek dělaj, našel jsem i jejich blog, tak se klidně mrkni, viz http://seosprava.weebly.com/


 • KIeL2enx 12.10.2013 v 22:34 Mysledm, že každfd,kdo na tyto stre1nky choded,nečeke1 jen ne1znaky,re1d se podedve1 na realitu,a zda někoho vedc potěšed jemně sešlehanfd zadeček na 1.fotce nebo ře1dně vycepalnfd na fotokole1ži,je věced ne1zoru či vkusu, důkazem jsou předchozed kriticke9 komente1ře k nekvalitned, me1lo důrazne9 pre1ci exekutora. A zavředt nebo si vybrat jine9 spank stre1nky me1 možnost každfd...To same9 plated o poveddke1ch, v jedne9 je sotva jeden-dva vfdprasky, jine1 se jimi hemžed.... cenzura už tady jednou bylaJarda


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?